Požár domu Kurovice 17.9. 2012

Ranní požár byl na naše operační středisko ohlášen v 06:22 hodin. Jednalo se o požár v objektu rodinného domu v obci Kurovice na Kroměřížsku. Na místo události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Holešov posílená jednotkami dobrovolných hasičů obcí Kurovice, Hulín, Kvasice a Holešov.

Už v době příjezdu profesionální jednotky na místo události bylo vidět hustý kouř vycházející z oken a dveří dvoupodlažního zděného rodinného domu. Po rozvinutí útočných proudů  a za použití dýchací techniky vnikli hasiči do objektu, kde zjistili, že požárem je zasažen prostor kuchyně v prvním podlaží. Po několika minutách už velitel zásahu mohl na operační středisko zahlásit lokalizaci a likvidaci požáru. Rychlým zásahem se tak podařilo zabránit rozšíření plamenného hoření na další prostory jak prvního, tak následně i druhého podlaží. Na místě požáru se nacházeli také majitelé domu, kteří byli v době vzniku mimo objekt a nebyli nijak zraněni.

Po příjezdu vyšetřovatele požárů z Kroměříže bylo zjištěno, že objekt je majiteli využíván pouze příležitostně. Protože byl objekt odpojen od přívodu elektrického proudu využívali majitelé ke svícení v dnešních ranních hodinách svíčku, která byla postavena na stole v místnosti kuchyně. V době, kdy odešli nakoupit do blízkého obchodu ponechali svíčku zapálenou. Protože se na stole nacházely i další hořlavé materiály jako byl především papír, stačilo málo aby došlo ke vzniku požáru, který se začal rychle šířit na ostatní zařízení místnosti kuchyně.

Tato nedbalost majitelů, která bude dále řešena v přestupkovém řízení, způsobila škodu ve výši asi 150.000,- Kč. Zásahem hasičů se podařilo zachránit další majetek v hodnotě asi 500.000,- Kč.

Zdroj.web HZS Zlínského kraje

Zroj foto:rajčenet.cz