Průtrž mračen 2.6.2010

Ve středu 2. 6. 2010 Moravu opětovně zasáhly vydatné a intenzivní srážky, které začaly zvedat a rozvodňovat hladiny místních toků. Během dne se voda rozlila i v Kurovicích a již na první pohled byla situace nebezpečnější než před 14-ti dny. Pole a louky jsou již zcela nasáklé vodou a další srážky vsakují jen minimálně. I proto došlo k velmi rychlému naplnění koryt, voda se začala rozlévat do okolí a došlo k zatopení i místního hřbitova. Po ustání deště se začala voda okamžitě odčerpávat. Nedošlo k zaplavení domů a ohrožení životů, zvýšila se ovšem výrazně hladina spodních vod a lidé čerpají vodu ze sklepů.
Poděkování opět patří členům místního Sboru dobrovolných hasičů. Jejich jednotka byla v minulých dnech vybavena plovoucím čerpadlem, které zakoupil Obecní úřad Kurovice. Toto čerpadlo bylo nasazeno na odsávání vody z místního hřbitova a díky jemu i nasazení všech, kteří pomáhali s odklízením škod, se podařilo vodu z objektu odsát.